سیب

سیب

سیب یک میوه بسیار مفید است و ویتامین و مواد معدنی فراوانی دارد. تمامی سیب های مهر سیب، تازه و خوش عطر و طعم هستند که در مزارع به صورت ارگانیک تولید می شوند و از نظر کیفیت در درجه بالایی قرار دارند. ارزش غذایی تمام سیب ها یکسان است اما از نظر ويژگی درمانی باهم متفاوت هستند.

سیب سبز

این سیب، سبز رنگ و طعم آن کمی ترش تر است و مصرف آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن، تنظیم میزان کلسترول خون، افزایش سوخت و ساز بدن و … بسیار مفید است.

سیب زرد

این سیب ها به رنگ زرد طلایی هستند و پوست آن ها نسبت به دیگر سیب ها نازک تر و لطیف تر است. بافت آن سفت است و بسیار شیرین، معطر و ابدار است و بعد از برش دادن مدت زیادی سفید می ماند.

سیب قرمز

ظاهر سیب قرمز مخروطی و رنگ رويی آن قرمزاست. طعم شیرینی دارد و بسیار ترد و آبدار است و 3 تا 6 ماه قابلیت انبار مانی دارد. سیب قرمز به دلیل ویتامین ها و رنگدانه های آنتی اکسیدانی که در پوست قرمز خود دارند خاصیت ضد سرطانی بالایی دارد و مصرف آن همراه با پوست توصیه می شود.

سیب گلاب

سیب گلاب در اندازه های متوسط می باشد و مزه شیرین، آبدار و عطری آن بسیار مطلوب است. فیبر موجود در سیب گلاب به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند.