خیار

خیار

خیار یکی از میوه های خوش طعم است که در انواع سالاد نیز از آن استفاده می شود و در تمام فصول قابل دسترس است. این میوه کالری کم، آب و فیبر محلول زیادی دارد و از کم آبی بدن به خصوص در فصل گرم جلوگیری می کند. طبع خیار سرد و تر است و سرشار از مواد مغذی مختلف است که در درمان و پیشگیری ازبعضی بیماری ها مفید است. تمامی خیار های این شرکت به روش کاملا ارگانیک و به صورت بهداشتی و سالم تولید شده اند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

خیار گلخانه ای

خیار های گلخانه ای ظاهری زیبا، کشیده و پوست سبز تیره دارند و به دلیل اینکه در گلخانه تولید می شوند تلخ نیستند و کیفیت بالایی دارند.

خیار درختی

خیار های درختی قطور و کوتاه قد هستند و رنگ سبز روشن دارند، گوشتی، پر آب و خوش عطر و طعم هستند و طعمی متفاوت و خاصی دارند.

خیار بوته ای

خیار های بوته ای بسیار خوش طعم، خوش عطر و خوش بو هستند و در مقایسه با سایر خیارها یکدست و کوتاه تر هستند و بر روی آن ها شیارهایی وجود دارد که به خیارهای مجلسی و سالادی شناخته می شوند.

خیار خاردار

این نوع خیار در تهیه انواع ترشیجات و خیار شور مورد استفاده قرار می گیرد و بافتی ترد و اسفنجی دارد. خیار خاردار برای زیبایی پوست، سلامت قلب، کمک به هضم غذا، کمک به کاهش وزن و … بسیار مفید است.

خیار چنبر

پوست خیار چنبر روشن، شیار دار و ناصاف است و ظاهری بلند و باریک دارد. این خیار معمولا در فصل تابستان کشت می شود و در کاهش قند و فشار خون، کاهش درد سیاتیک، درمان نقرس و … مورد استفاده قرار میگیرد.